Bagaż

Bagaż jest bardzo istotną rzeczą dla większości osób podróżujących do jakiegokolwiek miejsca samolotem. Jeżeli zatem musimy odbyć taką podróż to koniecznie musimy upewnić się co do tego, że wybieramy w tym celu takiego przewoźnika, który zaoferuje nam dogodne warunki przewożenia naszego bagażu i stuprocentowe jego bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o bardzo obecnie popularne tanie linie lotnicze, to zdecydowanie najlepszą propozycją w tej kwestii jest słynny operator Norwegian, który oferuje pod tym względem swoim klientom całe mnóstwo interesujących udogodnień.

Zasady obowiązujące pasażerów Norwegian dotyczące bagaży nie różnią się szczególnie od tych, z którymi spotkamy się w zdecydowanej większości linii lotniczych na świecie. Podstawową rzeczą jaką możemy wnieść na pokład samolotu jest bagaż podręczny – może on mieć wymiary maksymalnie 55cm x 40cm x 20 cm. Jeżeli przewozimy jakikolwiek większy ładunek, musimy już zgłosić to przy rezerwacji biletu – warto jest pamiętać, że każdy pasażer może zabrać ze sobą maksymalnie dwie sztuki bagażu o maksymalnej wadze 20 kg każdy. Jeżeli waga przekracza te normy, to zabranie takiego bagażu jest już płatne, choć opłaty te nie są równocześnie szczególnie wysokie. Linie Norwegian oferują swoim klientom możliwość późniejszego zarejestrowania dodatkowego bagażu, co z pewnością może zapewnić nam sporo wygody w sytuacji, w której niespodziewanie okazało się, że będziemy musieli zabrać jeszcze nieco nieplanowanych wcześniej rzeczy. Oprócz tego jeszcze inną kwestię stanowi tutaj tak zwany bagaż specjalny, za który opłaty mogą być już nieco wyższe – do najważniejszych rzeczy tego typu należy przede wszystkim szeroko rozumiany sprzęt sportowy, taki jak chociażby rowery. Również i coś takiego należy zgłosić przy rezerwacji biletu, a ponadto będziemy musieli pojawić się z takim bagażem na lotnisku najpóźniej na godzinę przed odprawą. Warto jest zauważyć, że każdy pasażer sam odpowiada tutaj za bezpieczeństwo dowolnego bagażu, zatem to na naszych barkach spoczywa obowiązek odpowiedniego zapakowania wszystkich rzeczy, jakie ze sobą zabieramy.

Przewożenie jakiegokolwiek bagażu w liniach Norwegian jest naprawdę bardzo proste oraz wygodne. Linie te oferują przede wszystkim każdemu swojemu pasażerowi jasne oraz przejrzyste zasady które dotyczą tej kwestii, a ponadto same opłaty nawet za te największe bagaże są tutaj stosunkowo niewielkie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>