Samoloty

Istnieje bardzo wiele powodów, dla których tanie linie lotnicze Norwegian cieszą się obecnie tak ogromną popularnością. Do najważniejszych z nich należy naprawdę wysoki komfort, jakim może cieszyć się każdy pasażer podczas wszystkich lotów – coś takiego byłoby oczywiście niemożliwe do osiągnięcia bez dysponowania odpowiednią flotą, złożoną z samolotów stojących na najwyższym poziomie. Trzeba przyznać, że Norwegian posiada jedne ze zdecydowanie najlepszych samolotów wśród wszystkich europejskich tanich linii lotniczych, co daje nam gwarancję, że zawsze będziemy zadowoleni z korzystania z jej oferty.

W chwili obecnej Norwegian posiada flotę złożoną z 65 samolotów firmy Airbus. Jej trzon stanowią modele 737-800 – linia posiada ich aż 52. Jest to jeden z najpopularniejszych oraz najczęściej wykorzystywanych modeli na świecie, co już samo w sobie daje nam pewność, że wszystkie wykonywane nimi loty będą dla nas rzeczywiście w stu procentach wygodne. Model ten może zabrać na swój pokład maksymalnie 189 pasażerów, i lata na wysokości nieco ponad 12 tysięcy metrów. Linie Norwegian posiadają w swojej flocie również inną odmianę tego modelu, Boeing 737-300 – jest to nieco starszy oraz mniej pojemny model, ale w wielu lotach może się on sprawdzać równie doskonale. Warto jest zauważyć, że flota Norwegian nieustannie się rozwija, i w ciągu kilku następnych lat planowane jest wprowadzenie do niej wielu kolejnych samolotów. Prawdopodobnie w 2015 roku pojawią się w niej chociażby słynne modele Airbus A320, które także zaliczane są do najważniejszych samolotów na świecie. Oprócz tego planowane są także kolejne zakupy u Boeinga – w roku 2017 wspomniane wyżej 737-800 zostaną zastąpione przez swoją nieco nowocześniejszą odmianę, a ponadto w 2013 planuje się wprowadzić do użytku również modele 787.

Norwegian posiada naprawdę doskonałą oraz dobrze rozwiniętą flotę złożoną z samolotów, które bez problemu mogą spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających pasażerów. Z pewnością jest to bardzo ważna cecha tego przewoźnika, bowiem to właśnie dzięki temu wszystkie loty w jakie wybierzemy się z tą właśnie linią zawsze będą dla nas w stu procentach wygodne, jak i bezpieczne. W chwili obecnej mało który przewoźnik tego typu dysponuje tak rozbudowaną flotą, co z pewnością jest bardzo ważną cechą linii Norwegian, która znacznie pomogła jej w zdobyciu tak dużej popularności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>